середа, 19 вересня 2018 р.

Доторкнулась поглядом мистецтва,
Закохалась в творчість рукотворну.
Візерунки полонили серце,
Що створили рухи рук проворних.
Виставка – це свято, тому що все, що відбувається на виставці, - цікаво. динамічно, емоційно.  Це щира і довірлива демонстрація самого цінного і значного в житті людей, та  в їх творчості.
Всі експонати різноманітні, неповторні,  в кожному  розкрито  потенціал художніх здібностей, всі вирізнялися неординарністю художнього мислення авторів, багатою уявою та творчими здібностями.
Захоплювали гостей виставки та вражали своєю неповторністю обереги роду, які споконвіку були головними складовими традицій нашого народу, барвисті вишиті нитками та бісером рушники і прекрасні картини, яскраві м’які іграшки, ляльки-тільди, іграшки-амігурумі, дизайнерські прикраси плетені сувеніри,чеканки.
 На цій виставці ми бачимо, наскільки багатогранна та водночас щира  творчість жінок-берегинь, скільки старанності та любові вкладено в кожну роботу. Було сказано багато приємних та щирих слів подяки за творіння такої краси. «Виставка надзвичайна! Отримала позитивні враження від якості та різноманіття технік, у яких виконані роботи, від привітності та гостинності організаторів! Дуже дякуємо! Сподіваємося, що подібні виставки проводитимуться регулярно.» , «Дивлячись на таку майстерність на душі стає приємно, що в нашому чарівному місті є такі неймовірно творчі майстрині, чиї руки народжують такі чудесні речі.
Джерелом невичерпного натхнення стала експозиція не лише для відвідувачів, а й для самих авторів, майстрів, роботи яких несуть у собі своєрідну енергетику. Збагачені новими емоціями та почуттями гості відзначили надзвичайно високий рівень презентованих робіт.
Які ж талановиті у нас люди!Дякуємо їм  усім за можливість доторкнутися до прекрасного й того, що надихає жити.
«Майстрині руки! Дай їм, Боже, силу
За те, що крізь роки цей дар несуть.
Щоб оспівати край батьків,
його природу мальовничу,
я доберу найкращих слів,
я у веселки барв позичу…»
Картини, які вишиває майстриня Грущенко Любов Іванівна приносять позитив, від них віє теплотою, вони вражають витонченістю і дивлячись на них вони ніби «оживають». Ниточка до ниточки – і вже розквітли мальви у саду, неначе от-от вловиш п’янкий аромат осіннього листя на полотні. Жовту ниточку в сонця бере, зелену – в трав, небо подарує синю, а зіронька – багряну. Ось так уявляєш собі, коли зачаровано дивишся на картини талановитої майстрині. Адже тільки таким щирим людям із світлою душею Бог дарує талант.
Дива,які вона власноруч творить, нікого не залишають байдужим.
Розкажи, майстриня -  вишивальнице,
Що за барви в узори кладеш,
Яку ниточку голкою в’юнко,
Мов за мрією, вправно ведеш.
 Вмілі руки створюють різноманітні картини природи, пори року, квіти, людей. Щоб вишивка стала  «живою» та замайоріла фарбами Любов Іванівна  використовує безліч різних тонів та відтінків кольорів. В кожну із своїх робіт вона вкладає часточку своєї душі.
 Заходячи до бібліотеки, відразу потрапляєш у чарівний дивосвіт вишивки – ці слова дуже влучно передають ті незабутні враження, які отримуєш,переглядаючи роботи наших майстринь. На більшій відстані це – живопис:натюрморти, пейзажі, ікони, портрети…Підходиш ближче – дивуєшся палітрі кольорів, відтінків, тонів. А при близькому розгляді розумієш – це Вишивки!
Кажуть, що хрестики - це письмо янголів, якими вони розписують світ. Тож хочеться сподіватися, що золотими руками чугуївської майстрині  Алли Миколаївни Сокрут і її доньок Ольги та Олександри янголи розпишуть наш Всесвіт Вірою, Надією і Любов'ю - тими вічними мірилами життя. Милують око своєю неповторною красою та ніжністю вишиті хрестиком ікони, квіткові композиції рушники,скатерті, портрет  Тараса Шевченка та його заповіт.  Відчуваєш щирий подив, захоплення та глибоку пошану перед тією працею, в якій нібито переплелись шепіт молитв, смуток і радість,грайливість та душевне піднесення.
Картини, рушники – цілюща сила,
В них закодовано і радощі, й жалі,
Дає натхнення і дарує крила
Дух чугуївської рідної землі.
Не можливо пройти осторонь від робіт Наталії Калініченко. Кожне  творіння рук її зачаровує своєю вишуканістю, вражає чарівністю, приносить естетичне задоволення. Вишиті стрічками картини – це навіть не рукоділля, а художнє мистецтво. « І дивні рукотвори оживають…» І оживають вони в кольорах на полотні молодої майстрині Наталії, радуючи красою всіх, хто на них споглядає.
Саме тепло й майстерність, натхнення, талант і любов випромінюють роботи родини Гуренко. Серед їхніх робіт - рушники, сорочки, картини вишиті хрестиком. Особливо вразила робота « Соняшники» Це міні - копія справжнього сонечка. Якщо ви хоч раз потрапляли на поле, вкрите  квітучими соняшниками, то вам знайоме почуття захоплення і дива, які майстерно зумів передати  в своїй картині Андрій Іванович. Вдивляючись в талановиті творіння цієї родини відчуваємо  диво пречудове, що примушує завмирати серце, тішить душу, зачаровує своєю незрівняною красою.
В’язані іграшки бувають різними: великими і малими, реалістичними і не дуже, яскравими або й непомітними. Але інколи трапляються такі екземпляри, в які закохуєшся відразу, бо відчуваєш – всередині у них є справжня душа! Саме такими є оригінальні іграшки від талановитої в’язальниці Жанни Філатової. Її руки вправно працюють гачком і дарують щастя. Різноманітні звірята, маленькі чоловічки, україночки, чудернацькі казкові персонажі - цими яскравими іграшками просто не можливо не замилуватися. Створені з любов’ю, заряджені доброю позитивною енергією, вони здатні передавати її всім оточуючим. Недарма ж ці маленькі  герої, немов магнітом притягують до себе посмішки і здатні стати для свого нового друга справжнім оберегом від сірих думок і поганого настрою, повертаючи  всіх нас у казковий світ дитинства.
Молода мама, талановита майстриня Гризлова Вікторія справжня рукодільниця. Вишиває картини бісером, в’яже кумедні іграшки, шиє симпатичні лялечки,дарує всім гарний настрій та змушує посміхатися, умиляться, як дорослих так і малечу. Її руки уміло оживляють як іграшку, так і яскраві візерунки на полотні. Якось по магічному швидко та вправно вона створює свої іграшки для діточок. Просто в'язати замало, треба хотіти це робити, отримувати від цього насолоду і знати, що це подобається і приносить радість. Люди чекають на казку. А хтось її робить власноруч.
З древньої бабусиної скрині
Ваші руки Казку нам несуть.
Лялька-мотанка до нас приходить нині
Оберегом щастя і добра.
Ці незвичайні експонати, гостинці – обереги, зігріті  любов’ю,  теплом щедрої і світлої  душі їх творця Савченко Галини Олександрівни, яка відкрила для нас дивовижний світ ляльок – оберегів. Кожна лялечка неповторна, має своє ім’я, свою місію і кожна з’являється на світ, як дійство нового народження.  Майстриня, створюючи ляльку – мотанку закладає у своє творіння щасливі побажання, яких вона просить для майбутнього власника ляльки у хранительки долі. Любов і світло душі, вкладене в неї, створять щасливу долю сім'ї, роду і крізь простір і час передадуть її нащадкам. От  і  Галина Олександрівна передала свою любов до творчості своїй онуці Каріні Янковій, яка теж уже вміє творити маленькі дива.  І ми віримо, що про про цю зірочку, маленьку майстриню,  ще  не раз почуємо.
Прикраси з бісеру споконвіку й дотепер служать оберегами. Яскраві бісерні мережива вважаються носіями магічних сил. За цю роботу беруться тільки люди з чистими намірами й "легкою рукою", передаючи тепло своєї енергії на чутливе бісерне зерно, а через нього – на інших людей.
 Кожна людина має дар Божий. Ось такий дар отримала і Ганна Санжара. Усі її роботи випромінюють якусь свою неповторну енергетику, яка за задумом авторки має пробудити найкраще в людських душах. ЇЇ вишиті бісером ікони викликають подив, захоплення і милування їхньою благодатною красою. Саме бісер надає іконі притаманну їй святість, усю небесну красу і сяйво. Тільки те, що створено власними руками, від душі, за покликом серця, знаходять відгук і у наших серцях.
Як поглянеш, серце завмирає,
Яке це ніжне, лагідне шиття.
Коли вже шиє, мов віночок
На полотні доріжка процвіта.
І ниточка, як той струмочок, Що все біжить, як та джерельная вода…
Милують зір рушники Оксани Моруги. Рушник... Він пройшов крізь віки і нині символізує чистоту почуттів, глибину безмежної любові до своїх дітей, до всіх, хто не черствіє душею, він щедро простелений близьким і друзям, гостям. Вся краса  неперевершених рушників Оксани Вікторівни є справжнім витвором мистецтва, яка вилинула з-під «чарівної» голки, несучи в собі тепло рук та безмежну любов жінки!
Якщо людина хоче вишивати,
Побачить у цьому радість і красу.
І по узорах буде мандрувати,
І вишиє на квіточці росу,
І створить диво, первозданну казку,
Їй усміхнеться сонечко в вікні,
Бо відіб`ється і любов, і ласка
У хрестиках на білім полотні…
Художнє хобі цієї майстрині  наповнює життя новими емоціями, розвиває творчі здібності, робить його змістовнішим. Якщо жити-то жити красиво.
Вперше у цій виставці бере участь майстер-чеканщик Володимир Іванович Поєдинцев, який займається чеканкою – призабутим, але надзвичайно цікавим видом творчості. «І оживе холодний лист металу у майстра справжнього в руках» чеканщика-самоучки, людини творчої, з багатою фантазією, що видно з його сюжетів та різноманіття використаних матеріалів. Коло захоплень Володимира Івановича різностороннє. Однією з головних рис творчості   майстра є вміння розкрити  властивості природних матеріалів, і використовувати  їх у своїх роботах. Майстерно, зі смаком виготовлені вироби викликають захоплення, вражають оригінальністю форм та неповторністю.
Кожне рукоділля дарує радість, наснагу. А як приємно творити красу своїми руками. Неможливо забути ту чарівну мить, ті відчуття, коли робиш останній штрих і творіння готове.
Так хочеться мені сказати: «Вірую!
В добро, яке від Вас, мов світло йде.
Не помічаєте в натхненні часу Ви
І голка вертиться, і нитки мерехтять…
Який же талант послав Господь цій простій жіночці! І які терпіння та працьовитість!» Тетяна Ясногородська, майстриня, яка творить для людей, для радості їхнього серця. Нехай щоденна ваша  праця винагороджується гідними результатами та людською повагою.
Всім дуже подобається отримувати в подарунок гарні сувеніри, які не схожі на інші ручні роботи.  Ольга Михайлівна Ганжа зуміла нас здивувати і зачарувати своєю роботою. Чаша достатку, або літаюча чашка - це оригінальний, вишуканий сувенір, який запросто можна зробити своїми руками, каже наша майстриня. Така літаюча чашка приносить удачу і щастя, особливо якщо вона зроблена своїми руками, з добрими намірами і в прекрасному настрої. Майстриня Ольга  створила справжній водоспад  квітів з чашки, і  ми впевнені,що цей незвичайний  сувенір викличе бурю емоцій і захоплення.
Дай Боже, щоб не розучилися ми бачити красу і творити її власними руками!
Ми горді з того, що на нашій Чугуївській землі живуть такі талановиті люди. Маємо надію, що побачивши таку красу – хтось із присутніх спробує і свої сили, і це стане захопленням його життя.
Хочеться подякувати майстриням за цю казку, яку вони принесли в бібліотеку, за те світло, тепло і красу, які випромінюють їх твори. За ту любов до рідного краю, якою пронизані всі роботи. За все добро, що увійде у душі відвідувачів цієї виставки.
Побажаємо нашим місцевим майстриням творчих успіхів, здоров’я від джерельної води, благополуччя у родинах, мирного неба.
Влаштовуйте собі таке свято, виношуйте творчий і позитивний задуми і власноручно створюйте красу! Це приносить велику насолоду, естетичне задоволення і утвердження себе як особистості. 

Немає коментарів:

Дописати коментар