пʼятницю, 21 листопада 2014 р.

ОЧИМА БОЛЮ Й ВУСТАМИ ГНІВУ



Година- реквієм


Ми, не забудемо тридцять третій рік…
Страшнішої, мабуть немає дати.
І  пам’ятаймо тих,хто нас прирік
Мільйонами стражденно вимирати.
Хто пережив, нехай нам розповість,
Чому  гіркі у селах вишні…
То кров померлих в сік брунатний вийшла,
Аби хоч так донести людям вість…
Сьогодні ми згадуємо страшні сторінки історії нашого народу – Голодомор 1932 – 1933 року. Зараз поширена думка, що говорити про голод – це озиратися назад, це блукати десь серед могил. Що  ми повинні дивитися у завтрашній день, а не озиратися назад. Але озиратися все ж таки треба кожному. Бо дорога в майбутнє пролягає через минуле.  Яке треба осмислити, зрозуміти, бо історія повторюється. І коли  ми з вами  не зробимо сьогодні висновків, то  будемо ходити по колу. Отож, озиратися треба, щоб поплакати, бо це каяття.
Серед безліч доріг, які ми проходимо за життя є дорога Пам’яті. Але вона загубилася десь на життєвих просторах, а разом з нею загубилася і наша душа. Тож пізнаваймо свою історію, вивчаймо її , і лише тоді наша пам'ять повернеться із забуття.
У бібліотеці філії м- ну « Дружба» відбувся урок, присвячений  Дню  пам’яті  жертв голодомору 1932-33 років. На заході були присутні учні 7-го класу ЗОШ№7.














Разом із дітьми ми запалили вогник пам’яті, що символізує нашу скорботу і пам'ять про мільйони загиблих життів , це символ очищення задля нашого майбутнього. І кожна дитина , тримаючи у своїх долонях цей вогник пам’яті , передає тепло  своїх сердець, щоб зігріти души загиблих.
 На закінчення бібліотекар роздає дітям шматочки хліба, щоб берегли його, щоб цінували   цей святий хліб завжди  і , щоб його смак не дозволяв нам забувати , що ХЛІБ – це життя.


 Ми єдині спадкоємці всього , що було і буде у нашій державі,і  ми не байдужі, ні до своєї історії, ні до свого народу.

пʼятницю, 14 листопада 2014 р.

ПРО СЕРЙОЗНЕ – ЖАРТОМА




Година гумору до 125 річчя від дня народження Остапа Вишні




 У нас знову свято! 13 листопада у бібліотеці – філії  м-на Дружба Чугуївської ЦБС  пройшов чудовий захід, година гумору « Про серйозне – жартома», присвячений видатній людині, майстру слова, незрівняному сміхотворцю  Павлу Михайловичу Губенко, у народі  - Остапу Вишні.
«Остап Вишня, хто він для нас? Країна веселої  мудрості. Слава України,її невмируща краса», так говорив про нього Олесь Гончар. Літературна спадщина Остапа Вишні – це тисячі гуморесок – усмішок на злободенні теми дня. Остап прагнув, щоб його народ усміхнувся, щоб сумні очі хоч на мить засвітилися радістю, тому в народі його люблячи називали « чародій сміху».
 Бібліотекарі разом з учнями 7-го класу ЗОШ№7 знайомились з постаттю та творчістю письменника,  слухали  та читали найкращі гуморески, дивились мультфільм   «Відкритий лист селезня!», активно відповідали на запитання   тестових завдань. Час  промайнув швидко,  всім було дуже весело і цікаво. Звичайно ж  були переможці і  солодкі призи. Ми маємо надію, що вишнівське людяне, мудре, гостре й ніжне слово торкнулося кожного , хто був присутній на цьому заході.  Тож ми впевнені, що Остап Вишня – це зоря, що так барвисто засвітилася на обрії українського… гумористичного неба. Найвизначніша і найясніша!