вівторок, 25 березня 2014 р.

Поэтический конкурс

ЧУГУЕВСКАЯ ЦБС 
ГОРОДСКАЯ БИБЛИОТЕКА ДЛЯ ДЕТЕЙ
                                      Уважаемые жители нашего города!
Предлагаем вам принять участие в поэтическом конкурсе, для тех, кто чувствует в себе литературную искру!
Принять участие в конкурсе могут как взрослые, так и дети. Для  юных литераторов, школьников 5-10 классов объявлен конкурс “Серебряное перышко”, а для взрослой аудитории, начиная с 18 лет, конкурс “Проба пера”. Дедлайн 22 апреля 2014 года.
Организаторы: Чугуевская централизованная библиотечная система в лице 
городской библиотеки для детей и центральной  библиотеки при поддержке отдела культуры и туризма.
На конкурс подаются творческие работы на русском и украинском языках (эссе, стихотворения, сочинения, сказки и т.д.) на тему «Шевченко- скарб нації».
Номинацииконкурса:
•«Проза»
•«Поэзия»
Объём конкурсных работ не должен превышать 2 печатных страниц (формат А4, 
шрифт TimesNewRoman, кегль № 12, интервал 1).
Форма заявки:  На титульном листе указать номинацию, название, произведения, ФИО участника, дату рождения, номер школы и класс,  почтовый адрес и телефон, адрес электронной почты (если есть). К  печатному материалу добавить копию в электронном варианте (электронный  вариант работы можно отправить на электронную почту библиотеки).
Работы принимаются с 25 марта по 19 апреля в Чугуевской городской библиотеке для детей по адресу: ул. Якира, 18,  (СШ№8) г. Чугуев, Харьковская обл. 63503  
тел.: 2-25-64, childbibl@mail.ru и Чугуевская библиотека для юношества по адресу: ул. Харьковская 33 (м-н Авиатор) г. Чугуев, Харьковская обл. 63501
тел.: 2-35-51, youthlibr@mail.ru с пометкой «На конкурс».
Награждение:
В течении нескольких дней жюри будет оценивать работы участников и выбирать победителей. Результаты конкурса будут объявлены 22 апреля 2014 года, в читальном зале  библиотеки для юношества, а так же на сайте Чугуевской ЦБС chuhuiv-biblioteka.edu.kh.ua.
Победители конкурса получают почетные дипломы и поощрительные призы. 
Награждение победителей состоится на литературном фестивале «Сиреневый 
май». 
Призерам предоставится возможность выступить на ежегодном литературном 
фестивале «Сиреневый май» со своими лучшими творческими работами.
По всем вопросам обращаться по выше указанным адресам.
Директор Чугуевской ЦБС                                                               Е.И.Проценко

середу, 12 березня 2014 р.

Обереги мої українські, ви прийшли з давнини майбуття






 «Народознавство – це знання народу,
Його традицій, звичаїв, обрядів.
І роду нашому не буде переводу,
А пращури нащадкам будуть раді…»

Наші давні предки обожнювали природу і вірили в  існування добрих і злих сил в ній. Намагаючись захиститися від зла, люди створили для себе цілу низку оберегів. А що ж таке обереги? Це давні добрі символи. З їх допомогою народ зберіг свою родовідну пам'ять, історію, культуру. А культуру ми маємо багату, великий скарб якої складається з цінностей, придбаних різними  поколіннями. З прадавніх часів до нас йдуть життєва мудрість і установки відносно способу життя.
На зустрічі у школі, працівники бібліотеки – філії говорили про державні символи, переглянули презентацію на  цю тему, а потім разом  пірнули в глибину старовинних прикмет та повір’їв. Діти підготувалися і показали свою обізнаність, і це  дало і надалі можливість  цікаво спілкуватися, віртуозно відповідаючи на питання, що означають  орнаменти на рушниках, сорочках, яку мають силу, а також з яких стрічок та квіточок складається український віночок.
 Як завжди діти переглянули підготовлену книжкову виставку «Обереги  та звичаї українців»
Також всі дізналися, що найсильнішим оберегом було слово. Слово, вимовлене з любов’ю і вірою, оберігає і самого промовця і його рідних, а також  і того, до кого звертаються.
Щоб жити щасливо,  у спокої, давайте триматися наших оберегів, і тоді прийде гармонія в наші душі.
 Завершуючи нашу зустріч ми разом слухали чарівну,мелодійну українську пісню « Мамина сорочка»


































вівторок, 11 березня 2014 р.

ЙОГО БЛАГОСЛОВИЛА ДОЛЯ СЛАВОЮ СВЯТОЮ







 «Ти нам залишив прагнення високі,
Шляхи священні, по яких іти
Твого сумління й мужності уроки
Ми бережем, і будем берегти»
Максим Рильський
200 років минуло з дня народження Тараса Григоровича Шевченка, а ми  не перестаємо виносити з глибин творчості великого Кобзаря перлини національної мудрості, самоповаги і патріотизму. Шевченкове слово залишається таким же сучасним, діючим, закличним. Його  поезія розлита повсюдно, вона в наших краєвидах і в наших піснях, у глибинних, найзаповітніших помислах кожного,чий дух здатен розвиватись.
Наша бібліотека не стоїть осторонь, не спостерігає, а  приймає найактивнішу участь у заходах присвячених ювілею Великого Кобзаря. Співпрацюючи з вчителями – мовниками зі школи, яка розташована недалеко від бібліотеки ми знайомимо дітей, підлітків з невідомими фактами з життя геніального співця українського народу. Читаємо в голос його вірші з Кобзаря,які до сьогодні не втратили своєї актуальності,  щирості,правдивості. Слухаємо диски з професійним читанням безсмертних творів Тараса Шевченка, пісні на  його  слова, дивимось вистави за творами великого митця.
Шевченківські дні святкують нині в усіх куточках України, передаючи таким чином спадщину Великого Українця наступним поколінням.
 «Зростає покоління молоде,
Нові  вогні горять на небокраї,
Та в далеч з наймолодшими іде Пророк Зорі,
Що землю всю осяє.»
М. Рильський
Читайте твори Тараса Григоровича Шевченка і ваша мова буде гарною, чарівною, барвистою, бо українська мова – одна з найкращих мов світу!
Пошли нам,Боже, Шевченкового полум’яного духу, мудрості, віри у щасливе майбуття рідної України!